CZASOPISMO STUDENTÓW POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

O nas
8.III.1993r. Wojciech Kazimierczak, pierwszy redaktor naczelny „Studentnika” (wówczas pisma studentów PŚk i WSP), przywitał Czytelników słowami: „Szanowny Czytelniku! Jest to pierwszy numer gazetki, z którą mamy nadzieję co jakiś czas do Ciebie docierać. W pierwotnych zamierzeniach miała to być gazetka przypinana na tablicach ogłoszeniowych politechniki, jednak udało mi się znaleźć sponsora, który zgodził się na finansowanie druku całego wydania.” I tak to się szczęśliwie kręci do dzisiaj...

Studentnik - kalendarium:

- 8 III 1993 - powstanie Pisma Studentów Politechniki Świętokrzyskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej „Studentnik” (data wydania pierwszego numeru)

- XI 1995 - uzyskanie „Międzynarodowego znormalizowanego numeru wydawnictw ciągłych” ISSN 1234-9038 od Biblioteki Narodowej, Narodowy Ośrodek ISSN

- III 1997 - redakcja „Studentnika” uzyskała swoje pomieszczenie na uczelni

- XII 2002 - spotkanie w klubie „Pod Krechą” w celu reaktywacji czasopisma

- I 2003 - ukazanie się pierwszego kolorowego numeru „Studentnika”

- X 2004 - „Studentnik” staje się bezpłatnym miesięcznikiem (wyjątek stanowią numery „sesyjne”)

- X 2010 - spotkanie w redakcji czasopisma, w celu przywrócenia „Studentnika” do dawnej świetności

- XII 2010 - wydanie pierwszego w całości kolorowego numeru „Studentnika”Studencka redakcja:

Aktualnie czasopismo tworzy grupa ok. 18 osób, z oczywistych względów prawie nigdy nie można zebrać wszystkich w jednym czasie i miejscu. Pomocniczą grupę osób stanowią tzw. wolni strzelcy, czyli zaprzyjaźnione osoby z organizacji studenckich. Redakcja jest organizmem tworzącym zespół, którego celem jest propagowanie wśród studentów wiedzy na temat życia kulturalno-naukowego uczelni. Wyłączając kilka pojedynczych jednostek większość jest dla siebie nie tylko kolegami czy znajomymi lecz prawdziwymi przyjaciółmi - problemy czy psychiczne dołki leczymy SMS-ami, kłopoty w nauce - dzieląc się notatkami, czasem razem imprezujemy. Co z pisaniem, gazetą? To jest nasze drugie życie. Przez fakt, że jesteśmy najpierw studentami, a dopiero potem członkami redakcji, nikomu jeszcze woda nie uderzyła do głowy. Tworzenie czasopisma nie jest łatwe - musicie uwierzyć nam na słowo. Gazeta to dla nas przede wszystkim zabawa, ale i wyzwanie, któremu trzeba sprostać. To jest recepta na siedemnaście (i więcej) lat! Przyszłość wydaje się być optymistyczna, my z pewnością tak ją traktujemy. Mamy nadzieję, że choć trochę nas polubiliście i spotkamy się za rok, gdy obchodzić będziemy osiemnaste urodziny gazety. Zapraszamy wszystkich studentów do wnikliwej lektury Studentnika... w końcu to czasopismo jest tworzone z myślą o Was.

Kontakt ze Studentnikiem:

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszą Redakcją przy powstawaniu naszego czasopisma, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami: - odwiedzenia naszej Redakcji, która mieści się w pokoju 114 1/2 budynku C Politechniki Świętokrzyskiej (al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce). Możecie także wysyłać do nas maile z odpowiedniej podstrony.

Osoby zainteresowane reklamą w Studentniku zapraszamy na podstronę reklama.


Administracja | Statystyki | Created by Jakub Chaba | Wszelkie prawa zastrzeżone - Studentnik ® 2011